Napokon dočekale domaće slavlje

objavljeno: | 25. 11. 2019. | 13.35

Uspjele su odbojkašice s Drave u trećem pokušaju napokon upisati prvu domaću superligašku pobjedu. Prije toga ostvarile su dvije u gostima, ali čekala se, i dočekala, premijerna u svome Gradskom vrtu.

Učenice Miroslava Đekića bile su svjesne da je protiv Poreča krajnje vrijeme da se skine pritisak koji ih je malo kočio u otvaranju dvoboja 7. kola. No, nisu gošće mogle duže izdržati rezultatski priključak u prvom setu koji je potrajao do 13:12. Tada su Osječanke pojačale ritam, a ključnu razliku stvorio je dobar servis Isidore Ubavić, što je bilo dostatno za četiri poena u nizu, koja su donijela i potrebnu sigurnost da se dođe do vodstva.

Drugi set Osijek otvara s 5:1, nakon čega slijede tri gostujuća uzastopna poena. No, to je bilo sve od ekipe koju vodi talijanski stručnjak Cristian Piazzese koji od svojih igračica nije dobio željenu reakciju. Pokušao je malo i izmjenama razbuditi postavu, ali nije mu to pošlo za rukom, Porečanke su u drugoj dionici sakupile svega 13 poena. Nakon povećanja prednosti očekivalo se da će Osijek potom rutinski zaključiti posao.

Ipak, treći set donio je ne toliko kvalitetne odbojke, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Poreč je bio na pragu osvajanja seta, ali vodstvo do kojeg je došao nakon zaostatka od 10:13, gošće ipak nisu uspjele naplatiti. Kod 22:24, Porečanke nisu imale kvalitetnih rješenja. S druge strane dobar napad, a potom i blok, daje Osječankama prigodu da potvrde pobjedu. Nije bilo nimalo lako, jer su gošće nakon dvije vezane imale još dvije set-lopte, ali kada je bilo gusto gostujuće igračice djelovale su nekako uplašeno i smeteno. Na drugoj strani, kod 25:26, kapetanica Doris Krivić pronašla je dvije rupe u suparničkom bloku, a odmah potom iskorištena je i prva set-meč lopta. Tatjana Gajić bila je na servisu i uslijedio je as za zasluženo slavlje.

ŽOK OSIJEK - OK POREČ     3:0 (25:17, 25:13, 28:26)

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Pihler i Raca (oba Zagreb).

ŽOK OSIJEK: Kainz, Kolobarić, Ubavić, Karatović, Lovrih, Štebih, Krivić, Grahovac, Merkaš, Županić, Jurić, Lizatović, Rajndl, Gajić.

OK POREČ: Boras, Bedhart-Gani, Banko, Scoria, Vekić, Momić, Pauletić, Ilaria, Morgan, Plazanić.

Izvor: N. Benčina – Glas Slavonije