Olimpik korak do play off-a

objavljeno: | 2. 3. 2018. | 8.33

U napetoj, dramatičnoj i uzbudljivoj utakmici Olimpik je s 2:3 (18:25, 25:21, 15:25, 25:19, 9:15) pobijedio OK Poreč u Poreču i gdje ga sad dijeli samo bod da kako bi osigurao svoj cilj s početka sezone, a to je play off.

Prvi set je prošao u apsolutnoj dominaciji gošći iz Zagreba u svim segmentima igre. Amazonke su demonstrirale igru kako su izgledale većim djelom ove sezone i s 25:18 uvjerljivo slavile u prvom setu.

Drugi set Porečanke silovito otvaraju i agresivnim servisom drže Amazonke dalje od mreže i potpuno zasluženo dominiraju cijelim setom i pobjeđuju s 25:21. Treći set može se reci da je potpuna preslika prvog seta u kojem igračice Olimpika potpuno dominiraju cijelim setom i slave još uvjerljivije nego u prvom setu s 25:15 i vode 2:1 u setovima. Četvrti set Porečanke otvaraju s 5:0 i već tad nagovještavaju da će pobjednika odlučivati rulet 5.seta i potpuno zasluženo slave 25:19. U 5. setu se Amazonke bude od početka igraju fenomenalno u bloku i obrani i uz agresivan servis slave s 15:9 i odnose važna dva boda iz Poreča.

Nakon utakmice sportski direktor Frane Žanić je izjavio: - „Bila je ovo jako teška utakmica u kojoj smo prvi, treći i peti set izgledali fenomenalno dok smo ostala dva seta bila jako loši i nekoncentrirani i to je ono sto moramo popraviti i vratiti kroz treninge. Čestitam djevojkama na važnoj pobjedi i idemo dalje maksimalno ozbiljno shvatiti Novu Gradišku, dobro se pripremiti i skoncentrirati na tu utakmicu.“

Pretposljednju utakmicu druge skupine Superlige Amazonke koje su trenutno vodeće s 22 boda igraju protiv ŽOK Nove Gradiške koja je na začelju tablice s nula bodova u subotu 3. ožujka 2018. godine u SD Trnsko s početkom u 17:15 sati.