Amazonkama samo bod protiv Poreča

objavljeno: | 26. 2. 2018. | 11.12

Odbojkašice Olimpika uspjele su propustiti prednosti domaćeg terena i približiti se cilju s početka sezone, ostanku u ligi i igranju play offa. U jednom dramatičnoj utakmici u kojoj su se Amazonke nakon 0:2 vratile u utakmicu i u 5. setu i povele 5:2. No ipak gošće su upornošću i odličnim servisom zasluženo put Poreča odnijele 2 velika boda nakon pet odigranih setova.

Amazonke su imale priliku u prvom setu pri rezultatu 24:22 završiti set i povesti odnosno utakmicu usmjeriti u drugom smjeru, no dekoncentracija na prijemu ih je koštala gubitka tog seta. Tijekom drugog seta Poreč je agresivnim servisom i odličnom obranom radio velike probleme domaćim curama i zasluženo poveo 2:0. Treći i četvrti set Amazonke su prikazale igru koja ih je krasila većim djelom ove sezone, potpuno se vratile u utakmicu sjajnom obranom, raznovrsnim napadom, a konačno je i blok domaćih profunkcionirao. Peti set domaće igračice odlično otvaraju set vode 5:2 i onda nevjerojatnim padom koncentracije, lošim prijemom i s puno grešaka u napadu dopuštaju Poreču da se odvoje na 5:12. Poreč na kraju zasluženo slavi u jednoj uzbudljivoj utakmici odnosi 2 boda iz Zagreba.

Sportski direktor Frane Žanić nakon utakmice je izjavio:

- „Danas smo bili jako loši u svim elementima što je Poreč znalački detektirao i iskoristio. Na kraju kad realno sagledamo dobro je što smo uz ovakvu igru i bod uzeli iako smo igrali na domaćem terenu. Trebamo se okrenuti novoj utakmici u srijedu nadati se da ćemo odigrati bolju utakmicu i pokušati pobijediti.“

OK OLIMPIK – OK POREČ 2:3 (24:26, 18:25, 25:19, 25:15, 7:15)