Riječanke pobijedile Marinu Kaštelu u susretu prepunom oscilacija u igri

objavljeno: | 18. 2. 2018. | 19.36

U dvoboju Rijeke i Marine Kaštela bolje su bile domaće igračice koje su slavile tek u petom setu. U uzbudljivom odbojkaškom nadmetanju mogli smo vidjeti nekoliko rezultatskih obrata i vrhunskih poena, koje su stale u nešto manje od dva sata.

Rijeka je furiozno otvorila susret te je s impresivnih 25:11 povela s 1:0. Marina Kaštela uzvraća u sljedeća dva, doduše mnogo teže, ali nakon 27.25 i 25:19 na semaforu je stajalo 2:1 za gošće pa su Kaštelanke mogle lakše disati. Međutim, predaha im nije bilo jer su Riječanke dale sve u četvrtom setu te zasluženo stigle do izjednačenja, a u napetom petom setu hrabre domaće odbojkašice ipak su uzele pobjedu.

Odbojkašice Rijeke nakon pet setova su pobijedile Marinu Kaštelu.

- „Dobili smo bivše prvakinje države i osvajačice Kupa, ali jako teško. Bilo je puno oscilacija u igri s obje strane, igra je bila rastrgana i naša i njihova. Možda smo mogli prije riješiti utakmicu obzirom kako je završio prvi set ja sam mislio da će biti puno lakše. No, onda je došlo do pada koncentracije kod nas, Kaštelanke su pojačale obranu i servis i osvojile dva seta. Probudili smo se u četvrtom setu, a peti je mogao otići i na njihovu stranu. Ovo su jako važna dva boda za nas, rekao je trener odbojkašica Rijeke  Krešimir Jurić.“

HAOK RIJEKA – OK MARINA KAŠTELA 3:2 (25:11, 25:27, 19:25, 25:20, 15:13)