Amazonke vođene Žanićem neporažene

objavljeno: | 27. 11. 2017. | 12.59
Foto

Nakon europskog ispita i sasvim sigurno i fizičkog i psihičkog pražnjenja Osječanke su ugostile novaka u ligi, zagrebački Olimpik i doživjele 2:3 poraz. . Briljantno su Amazonke odigrale prva dva seta i potpuno nadigrale domaće odbojkašice u svim elementima igre, a pogotovo u igru u bloku i obrani.

Više pročitajte ovdje

Nakon vodstva od 2:0 Amazonke u treći set ulaze s nekoliko neforsiranih grešaka na prijemu i u napadu, Osječanke se razigravaju i koriste pad u igri gostujućih igračica te smanjuju vodstvo na 2:1 u setovima. U četvrti set Osječanke nastavljaju agresivno servirati te se potpuno razigravaju u napadu. Nakon poravnanja 2:2 u setovima peti set se odvijala prava drama o promjena strana, poen na poen, no u tim trenucima Amazonke su koncentriranije i mirnije na prijemu i servisu te se odvajaju na nedostižnih četiri poena razlike ne lagano privode set kraju i odnose pobjedu rezultatom 2:3 (15:25,13:25,25:17,25:17,10:15) iz grada na Dravi.

Od preuzimanja dužnosti privremenog trenera Frane Žanić je skupa sa svojim Amazonkama neporažen nevjerojatna četiri kola zaredom i tako opravdao dano mu povjerenje Uprave Olimpika. U četiri odigrane utakmice Olimpik je dospio s predzadnjeg mjesta na tablici Superlige na visoko četvrto.

Nakon utakmice Frane Žanić je izjavio sljedeće:

- Čestitam djevojkama na još jednoj pobjedi i na odličnoj igri naročito prva dva i peti set. Dok smo se držali dogovora u prva dva seta potpuno smo dominirali na parketu, no treći četvrti set smo počeli griješiti, popustila je koncentracija te smo dopustili Osijeku da se vrati u utakmicu. No peti set smo opet odigrali našu igru i relativno lagano ga dobili. Zahvaljujem se od srca našim vjernim navijačima koji su s nama putovali u Osijek i napravili pravu domaćinsku atmosferu u kojoj je bilo lakše igrati i ovo je pobjeda za njih. Okrećemo se utakmici s Marinom Kaštelu te je pred nama tjedan u kojem sav fokus moramo posvetiti Kaštelankama koje ovu sezone igraju odlično. –

Osječanke već danas očekuje europski uzvrat u bečkom predgrađu.

Izvor: OK Olimpik i Sportalo.hr