Amazonke vođene Žanićem prekinule niz poraza

objavljeno: | 5. 11. 2017. | 19.07

Odbojkašice Odbojkaškog kluba Olimpik u 5.kolu Superlige pod vodstvom privremenog trenera Žanića svojom su odličnom igrom pobijedile ekipu OK Kaštela Cemex rezultatom 3:2 (19:25,25:21,25:17,23:25,18:16).

Više pročitajte ovdje

Utakmicu su bolje otvorile gošće te su uz odličan servis i igru na mreži napravile osjetnu razliku koju domaće odbojkašice nisu mogle stići. Početkom drugog seta Amazonke su stabilizirale prijem, smanjile broj pogrešaka na servisu te uvjerljivo slavile. U trećem setu igra se potpuno rasplamsala i uz pregršt odličnih poena, sjajnih obrana, blokova i smečeva igračice Olimpik su povele s 2-1 u setovima. Četvrti set odvijala se prava drama, Amazonke su cijeli set do rezultata 23-20 igrale besprijekorno i držale set i meč u svojim rukama i kad su već svi mislili da je gotovo Kaštelanke se uz sjajne servise vraćaju u utakmicu i osiguravaju sebi 5.set. Olimpik bolje otvara 5.set međutim nakon početnog uvjerljivog vodstva Kaštela Cemex se vraća na 7-7 i od tada do kraja utakmice se igra poen na poen. Smirenost i bolja koncentracija domaćih odbojkašica je presudila te je pobjeda zasluženo otišla na stranu Amazonki.

Sportski direktor / trener Frane Žanić poslije utakmice je izjavio: - Odlična utakmica, puna dinamike uz puno lijepih poena u bloku i obrani. Ponosan sam na svoje igračice sto su odigrale od početka do kraja koncentrirano, borbeno i srčano. Uz ovakav pristup, želju i volju svima ćemo biti tvrd orah. Drago mi je da smo sve sto radili kroz ovaj tjedan prenijeli na teren te da smo se vratili u situacijama koje su bile jako teške. Okrećemo se sada Novoj Gradiški i ovu utakmicu treba sto prije zaboraviti i nastaviti vrijedno raditi. uvjeren sam da će se pozitivni rezultati kao što je ovaj danas nastaviti.