Amazonke nadigrale Poreč i ostale u igri za prva četiri mjesta

objavljeno: | 18. 12. 2017. | 0.22

Odbojkašice OK Olimpik pobjedom 3:1 protiv Poreča završile su polu sezonu i odlaze na zasluženi odmor zauzevši 5.mjesto na tablici i s realnim šansama, da osiguraju svoj primarni cilj, a to je ostanak u ligi. U ne baš pretjerano lijepoj utakmici domaće odbojkašice upisale su vrlo važna tri boda nakon gubitka prvog seta.

Gošće su bolje otvorile utakmicu i s agresivnim servisom radile velike probleme Amzonkama na prijemu servisa, no početkom drugog seta domaće igračice puno koncentriranije i mirnije ulaze na teren i izjednačuju rezultat na 1-1 u setovima. Treći set su igračice trenera Žanića odigrale prepoznatljivo kao i većim djelom ove sezone u fazi obrani i servisa, te stalnim pritiskom onemogućile gošćama da se ponovno razigraju. Amazonke ovom pobjedom ostaju u igri za plasman među prve četiri ekipe što bi bilo veliko iznenađenje s obzirom da su tek ove sezone ušle u Superligu.

Trener domaćih Frane Žanić nakon utakmice je izjavio:

-Čestitam svojim curama na pobjedi i na važnim bodovima, koje smo upisali. Bila je malo nervozna utakmica s puno grešaka na obje strane, jer su bodovi jako puno značili i jednima i drugima. S obzirom na stanje na tablici mogu biti jako zadovoljan ovom polu sezonom i da nije bilo kiksa u Poreču, koji  nam se dogodio u prvom djelu sezone sada bi bili tamo gdje je malo tko očekivao, a to je među četiri ekipe u Superligi. Sad nam se predstoji dobro odmorit i pripremiti za ove tri utakmice koje nas očekuju, jer su one ključ našeg plasmana ove sezone.

OK OLIMPIK – OK POREČ 3:1 (17:25,25:17,25:15,25:21)